Najlepsze nurkowania

Residence Linareva - Moorea

Polinezja


Ośrodek położony poza szlakami turystycznymi oferuje usługi na najwyższym poziomie. Idealny dla miłośników przyrody i rodzin, które chętnie spędzają aktywnie czas.


Ośrodek położony poza szlakami turystycznymi oferuje usługi na najwyższym poziomie. Idealny dla miłośników przyrody i rodzin, które chętnie spędzają aktywnie czas.


Położenie

Ten mały ośrodek, oddalony o 35 km od lotniska położony jest wśród przepięknej przyrody nad turkusowo-niebieskim morzem. Do małej wioski Haapiti, znanego na całym świecie miejsca do surfingu- Matauvauu, jak również bazy Fun Dive można się dostać bardzo szybko. prom z Papeete kursuje kilka razy dziennie (prom płynie ok. 30 minut).


Wyposażenie

8 wybudowanych w polinezyjskim stylu domku zostało wspaniale wkomponowanych w otoczenie. Domki posiadają różna powierzchnię mieszkalną: od studia odpowiedniego dla 2 osób po wille odpowiednie dla 7 osób. Wszystkie pokoje wyposażone są w łazienkę z prysznicem i ciepłą wodę, aneks kuchenny z lodówką, wentylator lub klimatyzację, telewizję satelitarną i sejf. Na zadaszonym tarasie serwowane jest co rano śniadanie. Kolacja, podawana przy wspólnym stole, składa się z przystawki, dania głównego i deseru. Goście mogą na miejscu wypożyczyć rowery, kajaki, sprzęt ABC, książki i gry planszowe. Można skorzystać z zabiegów oferowanych przez SPA oraz z internetu. Teren przez całą dobę pozostaje pod nadzorem kamer, co zwiększa bezpieczeństwo gości.


Cena od: 2393 PLN

(7 nocy w pokoju Garden DBL, transfery z/na lotnisko. )Ceny noclegów na życzenie

Dopłata do pokoju SGL 100%

Transfer:
Transfer z/na lotnisko, w jedną stronę (przy min. 2 osobach)57 PLN

Opłaty dodatkowe:
Podatek za dzień, za osobę (42 EUR)191 PLN
Kolacja Wigilijna i Sylwestrowa278 PLN

Minimalny pobyt wynosi 2 noce
Nurkowanie

Nurkowanie na środku Pacyfiku jest bardzo interesujące. Można tu spotkać wiele dużych ryb. Szczególnie godne polecenia są nurkowania na atolu Tuamotu. Kanał Tiputa to najlepsze miejsce na świecie do spotkań z rekinami. Generalnie podwodny świat nie jest tak kolorowy jak w innych tropikalnych rejonach, za to jest tu przez cały rok wspaniała widoczność. Należy zabrać ze sobą certyfikaty, logbook, świadectwo zdrowia i adapter INT. Większość baz nurkowych pozostaje pod francuskim kierownictwem. Temperatura wody wynosi od 25ºC do 29ºC. Pianka o grubości 3 do 5 mm powinna w zupełności wystarczyć. Naszym zdaniem: Jest to jedno z najlepszych miejsc na świecie do nurkowania z dużymi rybami. Jeśli ktoś jednak oczekuje spektakularnych formacji koralowych i kolorowych raf powinien wybrać się w inne miejsce.Kraj i ludzie

Tahiti należy do Polinezji Francuskiej, terytorium zamorskiego Francji, leżącego w południowo- wschodniej części Pacyfiku i składającego się wielu rozrzuconych wysepek. Cała powierzchnia kraju wynosi 3521 km². Polinezja Francuska dzieli się na 5 archipelagów: Wyspy Towarzystwa składają się z Wysp Nadwietrznych i z Wysp Podwietrznych, wyspy Tuamotu, Gambier, Tubuai o Marquesas. Ludność to Polinezyjczycy, Chińczycy i Europejczycy. Główna wyspa to Tahiti, na której znajduje się stolica Papeete (ok. 23500 mieszkańców) Tahiti Wyspa jest wulkanicznego pochodzenia, górzysta. Największym szczytem jest wulkan Orohena (2241 m). Klimat jest ciepły i umiarkowany, z temperaturą między 16ºC a 32ºC. Obfite opady sprzyjają roślinności. Jest tu około 120000 mieszkańców, z których najliczniejszą grupę stanowią Polinezyjczycy. Językiem urzędowym jest francuski. Zajęcia szkolne odbywają się wyłącznie po francusku. Francuski zdobywca Louis Antoine de Bougainville przybył tu w 1768 roku I zagarnął to terytorium dla Francji. Tahiti stało się w 1842 protektoratem a w 1880 kolonią. Kto chciałby spełnić tu swoje marzenia o wspaniałym morzu i bajkowych plażach będzie odrobinę rozczarowany. Jest tu mało plaż a większość z nich jest z czarnego piasku, jedynie na zachodnim wybrzeżu odnaleźć można kilka białych plaż. Moorea Moorea należy do krajobrazowo najpiękniejszej wyspy tego rejonu z dużą ilością tras górskich i niebieskimi lagunami. Powierzchnia wyspy wynosi około 136 km² a liczba mieszkańców 9500. Zatoki Opunohu i Cook są to dwie najbardziej malownicze wyspy w południowej części Oceanu Indyjskiego Cel wielu wycieczek Belvedere oferuje wspaniały widok na obie zatoki. Na Moorea łatwo się dostać z Tahiti i są tu świetne miejsca nurkowe. Bora Bora Wulkan wyrastający nad najpiękniejszą lagunę świata. Nazwana przez kapitana Cooka Perłą Pacyfiku wyspa należała od zawsze do wysp marzeń. Była ona przez mieszkańców Tahiti w przeszłości nazywana Mai Te Pora, co oznacza tyle co „stworzona przez Bogów” nosi teraz nazwę Bora Bora. Znana jest z gigantycznych sylwetek dwóch wierzchołków Pahia i Otemanu. Trzeba na tej wyspie spędzić chociaż kilka dni. Nawet mimo tego, że nurkowanie tu nie jest tak dobre jak na Moorea i Rangiroa.Łodzie

Rejs nurkowy na do archipelagu Tuamotu to gwarancja spektakularnych nurkowań i spotkania z rekinami. Szczególnie polecamy rejs na łodzi Tahiti Aggressor, która wyznacza nowe standardy łodziom pływającym na terenie Polinezji Francuskiej.


Pogoda i klimat

W Polinezji Francuskiej panuje wilgotny i ciepły klimat tropikalny. Przez cały rok Pasaty schładzają rozgrzane powietrze. Temperatura przez cały rok utrzymuje się na poziomie 27ºC.


Wjazd

Wymaganym dokumentem jest paszport z okresem ważności przynajmniej na 6 miesięcy od daty planowanego wylotu oraz bilet powrotny.


Język

Językiem urzędowym jest francuski, jednak często można porozumieć się po angielsku.


Waluta

Obowiązującą walutą jest frank CFP. 100 XPF=2,99PLN. Warto mieć przy sobie gotówkę w dolarach amerykańskich bądź EURO. Przeważnie karty kredytowe są honorowane.


Ubezpieczenie

Zalecamy: ubezpieczenie od odwołania imprezy, ubezpieczenie od utraty bagażu, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży. Dla nurków zalecamy wykupienie specjalnego ubezpieczenia na wypadek awaryjnego lotu do domu.


Wyjzad

Na dzień dzisiejszy nie ma opłat za wyjazd z kraju.


Zdrowie

Dla turystów przyjeżdżających ze Stanów Zjednoczonych lub z Europy nie ma wymagań dotyczących szczepień. Dla osób przylatujących z innych krajów, proponujemy potwierdzić powyższe informacje w najbliższym konsulacie lub ambasadzie. Zaleca się zaszczepienie przeciwko tężcowi, chorobie Heinego-Medina oraz żółtaczce typu A i B. Polecamy jednocześnie wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego.


Prąd

110 lub 220V, konieczny międzynarodowy adapter


Powiązane ofertyBazy nurkowe

Fun Dive - Moorea

Polinezja

Nieziemska wyspa i rodzinna baza nurkowa.

22 213 18 31
od 2393 PLN