Najlepsze nurkowania

Lankayan Island Resort - Morze Sulu

Malezja


Mały, wspaniale położony ośrodek z bardzo przyjemną atmosferą. Nasz ulubiony ośrodek w Malezji.


Mały, wspaniale położony ośrodek z bardzo przyjemną atmosferą. Nasz ulubiony ośrodek w Malezji.


Położenie

Lankayan znajduje się na morzu Sulu w północnej części Borneo. Dolecieć tam można samolotem Maylasian Airlines przez Kuala Lumpur i Kota Kinabalu do Sandakan. Stamtąd jedzie się około 30 minut busikiem i około 90 minut szybką łódką do Lankayan. W czasie podróży konieczne jest spędzenie jednej nocy na stałym lądzie w ośrodku Sepilok Nature w pobliżu Sandakan.


Wyposażenie

Ta mała wyspa z gęstą tropikalną roślinnością i nieuczęszczaną plażą oferuje czysty kontakt z naturą do dyspozycji gości jest 16 skromnie urządzonych bungalowów na plaży, każdy z prysznicem, toaletą, wentylatorem, moskitierą. Niektóre mają również klimatyzację i widok na morze. Poza tym są jeszcze dwa domki z apartamentami z 4 lub 5 pokojami, wszystkie z prysznicem, toaletą, wentylatorem, klimatyzacją i tarasem. W budynku głównym znajduje się sklepik, sala telewizyjna i restauracja, w której serwowane są trzy posiłki dziennie w formie bufetu. Serwowane po południu woda, herbata, kawa i przekąski są bezpłatne. Baza nurkowa znajduje się na pokładzie łodzi. Można z niej podziwiać wspaniałe zachody słońca z widokiem na Mt Kinabalu. Do dyspozycji gości jest szybkie połączenie internetowe. 30 minut kosztuje około 3,30,- Euro Karty kredytowe Akceptowane są karty kredytowe Visa i Mastercard.


Cena od: 7086 PLN

(7 nocy pokoju DBL, wyżywienie FB, do 3 nurkowań dziennie, transfery. )Cena w terminie 01.04.2015-31.03.2017 od osoby:
3 noce w pokoju DBL, pakiet nurkowy3087 PLN
Dodatkowa noc w pokoju DBL, z nurkowaniem913 PLN

Cena w terminie 01.04.2017-31.03.2018 od osoby:
3 noce w pokoju DBL, pakiet nurkowy3104 PLN
Dodatkowa noc w pokoju DBL, z nurkowaniem917 PLN

Cena zawiera:
zakwaterowanie w bungalowie przy plaży, wyżywienie FB, 3 nurkowania z łodzi dziennie i nurkowanie bez ograniczeń na przybrzeżnej rafie (z wyłączeniem dnia przyjazdu i wyjazdu) z butlą i balastem, transfery.

Zniżka dla osób, które nie nurkują -20%

Dopłata do pokoju SGL 30%

DODATKOWE OPŁATY:
Dodatkowa opłata na rzecz ochrony rafy, za noc (5 EUR)22 PLN
Nurkowanie

Miejsca nurkowe wokół Borneo oferują właściwie wszystko, co porusza serca nurków. Różnorodność gatunków, duże ryby, żółwie, strome skały, wiele organizmów makro i dużo, dużo więcej, to wszystko zobaczy każdy, kto zdecyduje się nurkować wokół Borneo.

 

Bazy nurkowe w Malezji stoją na wysokim, międzynarodowym poziomie. Należy zabrać ze sobą certyfikat, logbook, jak również adapter INT oraz świadectwo zdrowia. Przy odpowiednich kwalifikacjach można z reguły nurkować na własną rękę.

 

Na Sipadanie znajduje się komora dekompresyjna. Temperatura wody wynosi od 26°C do 29°C. Pianka o grubości od 3 mm do 5 mm powinna być wystarczająca.

 

Naszym zdaniem: Są tu wspaniałe nurkowania na bogatych rafach. Malezja oferuje wszystko, od nurkowań na stromych skałach z dużymi rybami do nurkowań wśród organizmów makro.

 

 Kraj i ludzie

Malezja składa się z regionów bardzo od siebie oddalonych geograficznie. Zachodnia Malezja, której stolicą jest Kuala Lumpur oraz wschodnia Malezja, położona na wyspie Borneo wraz ze stanami Sabah i Sarawak. Borneojest trzecią co do wielkości wyspą na kuli ziemskiej, jednak tylko czwarta jej część należy do Malezji. Mały Sułtanat Brunei oraz Indonezja dzielą między sobą pozostałą część wyspy. Sabah ze stolicą w Kota Kinabalu i wyspy Sipadan, Mabul oraz Layang Layang zlokalizowane są w północnej części Borneo. Góra Kinabalu, niedaleko Kota Kinabalu, zaprasza turystów na szczyt 4101 m nad poziomem morza otoczony tropikalnym lasem deszczowym, będący parkiem narodowym. Parki Narodowe i rezerwaty dla zwierząt ściągają wielu miłośników przyrody równie skutecznie jak piękne plaże i wyspy.Łodzie

Właściciele Sipadan Mabul Resort organizuje rejsy na Scuba Explorer. Oferowane są różne wyprawy zaczynające się i kończące w Kudat lub Sandakan. Nurkowanie odbywają się w 9 niezniszczonych miejscach i na interesującym wraku.Programy

Sabah oferuje nurkom również inne atrakcje poza nurkowaniem. Obok Kota Kinabalu znajduje się Park Narodowy z najwyższym szczytem w południowo- wschodniej Azji, Mt. Kinabalu. Organizowane są jednodniowe lub kilkudniowe wyprawy na górę. Można wtedy podziwiać piękną przyrodę. Rafting i odwiedzanie jaskiń, to kolejna interesująca propozycja na spędzenie wolnego czasu. Wyprawa nad rzekę Sepilok, to możliwość poczucia prawdziwej atmosfery lasów deszczowych. Najbardziej warta odwiedzenia jest jednak szkoła orangutanów.

Pogoda i klimat

Na Borneo panuje ciepły, tropikalny klimat z dużą wilgotnością powietrza, temperatury przez cały rok wahają się między 22°C w nocy a 34°C w dzień. Nie ma wyraźnego podziału na porę deszczowa i suchą, zawsze może dojść do mocnych opadów deszczu, jednak nie mają one wpływu na nurkowanie.


Wjazd

Wymaganym dokumentem jest paszport z okresem ważności przynajmniej na 6 miesięcy od daty planowanego wylotu. Dla turystów z Europy przyznawana jest przy wjeździe darmowa wiza. Prosimy o skontaktowanie się z lokalną ambasadą lub konsulatem w kwestii wymagań dla danego kraju.


Język

Językiem oficjalnym jest bahasa malezyjska. Wielu malezyjczyków posługuje się i rozumie po angielsku.


Waluta

Walutą Malezji jest ringgit; 1MYR=1,04PLN. W wielu miejscach akceptowane są czeki podróżne i karty kredytowe. Często przy płaceniu kartą należy się spodziewać doliczenie kilku procent do ceny.


Ubezpieczenie

Zalecamy: ubezpieczenie od odwołania imprezy, ubezpieczenie od utraty bagażu, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży. Dla nurków zalecamy wykupienie specjalnego ubezpieczenia DAN na obejmującego wypadki nurkowe.


Wyjzad

Opłata za wyjazd z kraju wynosi 40 ringgitów.


Zdrowie

Dla turystów przyjeżdżających z Europy środkowej nie ma wymagań dotyczących szczepień. W lasach tropikalnych Borneo występuje malaria, jednak centra turystyczne zazwyczaj są bezpieczne. Zalecamy potwierdzenie powyższych informacji w najbliższym konsulacie lub ambasadzie. Zaleca się zaszczepienie przeciwko tężcowi, chorobie Heinego-Medina i żółtaczce typu A i B. Polecamy jednocześnie wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego.


Prąd

220V, konieczny jest amerykański adapter do kontaktów.

22 213 18 31
od 7086 PLN