Najlepsze nurkowania

Nad Lembeh Resort - Lembeh Island

Indonezja - Sulawesi


Świetny ośrodek dla nurków chcących poznać najlepsze miejsca nurkowe w cieśninie Lembeh i nie stracić fortuny. Idealne zaplecze dla fotografów podwodnych.


Świetny ośrodek dla nurków chcących poznać najlepsze miejsca nurkowe w cieśninie Lembeh i nie stracić fortuny. Idealne zaplecze dla fotografów podwodnych.


Położenie

Nomad Adventure Divers (Nad) to przyjazny środowisku resort w sercu Lembeh. Położony w naturalnej zatoczce oferuje spokojną atmosferę idealną do wypoczynku. Ośrodek otoczony jest naturalnym lasem i plantacją kokosów.


Wyposażenie

   W 2013 roku ośrodek przeszedł całkowitą renowację a managerowie na bieżąco inwestują w jego unowocześnienie. Wszystkie pokoje Beachfront zostały odnowione i mają nowe łóżka, meble a łazienki zostały wyremontowane w 2013r.zyskując jednakowy, nowoczesny wygląd oraz prysznice deszczowe. Ośrodek dysponuje 10 pokojami Beachfront w stylu modernistycznym i 4 Bungalowami Seaview w stylu Minahasa.

    

   Pokoje Beachfront są wyposażone w dwa pojedyncze łóżka lub jedno podwójne łózko (4 pokoje TWIN, 6 pokoi DBL). Każdy z pokoi Beachside w Nad Lembeh Resort posiada własny taras z krzesłami wypoczynkowymi, stolikiem i suszarką. We wszystkich pokojach znajduje się klimatyzacja oraz wygodne meble: toaletka, stoliki nocne oraz szafa. W niewielkich łazienkach znajduje się wszystko czego potrzeba: wentylacja, toaleta, umywalka oraz prysznic z deszczownicą z ciepłą wodą.

    

   Chatki Seaview położone są na niewielkim wzniesieniu tuż za pokojami Beachside i posiadają najlepszy widok na cieśninę Lembeh. Pokoje posiadają podwójne łóżka oraz prywatny taras z wygodnymi krzesłami, stoliczkiem, z którego rozpościera się imponujący widok na zatokę. Wszystkie chatki posiadają klimatyzację oraz łazienkę. Na wyposażeniu łazienki są wyposażone w wentylację, toaletę, umywalkę oraz prysznic z deszczownicą z ciepłą wodą.

    

   W Nad Lembeh Resort znajduje się bezpłatny dostęp do internetu i domek klubowy z widokiem na morze gdzie serwowane są posiłki, telewizją satelitarną i odtwarzaczem DVD. 

    

   Posiłki: trzy razy dziennie serwowane są bardzo smaczne posiłki kuchni indonezyjskiej a także europejskiej. Szczególną uwagę przykłada się tu do wymagań dietetycznych. Pomiędzy posiłkami dostępna bez ograniczeń jest kawa, herbata, woda oraz ciastka. 

    

   Nurkowanie (pełny opis bazy NAD Lembeh Divers) Sami Państwo decydują jak nurkować. Od początkującego nurka, do profesjonalisty każdy znajdzie coś dla siebie. Maksymalnie 8 osób na jednej łodzi, nie więcej niż 4 osoby na jednego przewodnika. Personel zajmie się Państwa sprzętem nurkowym.

    

   Zalety Nad Lembeh Resort

  •        bezpłatny internet WiFi
  •        klimatyzacja w pokojach
  •        pełne wyżywienie (śniadania, obiady, kolacje, przekąski, ciepłe napoje i woda)
  •        wszystkie pokoje posiadają widok na morze
  •        niewielka plaża (ciemny piasek wulkaniczny)
  •        basen
  •        profesjonalna baza nurkowa
  •        camera room


Welcome to the Lembeh Strait from Simon Buxton on Vimeo.

Cena od: 4549 PLN

(7 nocy w pokoju Poolside i 11 nurkowań z łodzi, pełne wyżywienie , transfery)Cena od 01.01.2017 do 31.12.2017 od osoby:

Pokoje Poolside Room:
3 noce w pokoju Poolside Room, wyżywienie FB, 5 nurkowań1846 PLN
4 noce w pokoju Poolside Room, wyżywienie FB, 8 nurkowań2704 PLN
5 nocy w pokoju Poolside Room, wyżywienie FB, 11 nurkowań3562 PLN
6 nocy w pokoju Poolside Room, wyżywienie FB, 14 nurkowań4420 PLN

Pokoje Seaview Bungalow:
3 noce w bungalow Seaview DBL, wyżywienie FB, 5 nurkowań2125 PLN
4 noce w bungalow Seaview DBL, wyżywienie FB, 8 nurkowań3076 PLN
5 noce w bungalow Seaview DBL, wyżywienie FB, 11 nurkowań4027 PLN
6 noce w bungalow Seaview DBL, wyżywienie FB, 14 nurkowań4978 PLN

Dla dłuższego pobytu prosimy o kontakt mailowy.

Cena zawiera: zakwaterowanie w pokojach DBL, pełne wyżywienie, nurkowania z łodzi z butlą i balastem.
Transfer z/na lotnisko, w jedną stronę za osobę73 PLN
Transfer z/do Manado, w jedną stronę za samochód202 PLN
Transfer z/do Likupang / Tangkoko,, w jedną stronę za samochód202 PLN
Nurkowanie

Sulawesi to wspaniały koktajl wszelkiego rodzaju nurkowań. Znajdziemy tu usiane koralami strome ściany w rejonie Bunaken i Bangka, po makronurkowanie w czarnym piachu na Lembeh, ławice dużych ryb w silnych prądach opływających Siau, czy wraki Makassar. Znajdziemy tu także nieskażone turystyką atole Tukangbesi (Wakatobi), czy stosunkowo łatwe nurkowania na rafach w rejonie Donggala.

 

Polecane miejsca nurkowe: Na Sulawesi, należy nastawić się na strome ściany z nieprawdopodobną ilością korali i innych stworzeń. Widoczność jest zwykle bardzo dobra – 20-30 m, często nawet większa, choć bywają okresy, kiedy plankton sprawia, że zmniejsza się do 10-15 m. Nurkuje się tu w kilku głównych obszarach – północ Sulawesi to Park Narodowy Bunaken, w którego skład wchodzi najbardziej znana wyspa Bunaken i okoliczne – Manado Tua, Siladen, Montehage i Nain.

 

Bunaken

Podwodny Park Narodowy Bunaken zaliczany jest do najlepszych miejsc nurkowych w całej Indonezji.Korale występują tu do głębokości 40-50m, a w głębszych partiach można zobaczyć rekiny, raje i napoleony. Zachodnia strona wyspy to rozciągająca się na 2 km ściana – uwaga na pływy – przy odpływie mogą tu występować silne prądy, jednak przypływ oferuje wspaniałe nurkowania w prądach. Występują tu żółwie, węże morskie, orlenie, napoleony, tuńczyki i rekiny rafowe, a także wiele gatunków makro. Do najciekawszych miejsc należą:

 

Bunaken Timur - osłonięty od sztormów, a więc oferujący wspaniałe ogrody koralowe.

Sachiko’s Point – oferujący wspaniałe korale miękkie oraz rekiny i inne pelagiczne gatunki.

Fukui - jest miejscem zdecydowanie różniącym się od pozostałych – delikatny spadek oferujący nurkowanie z różnymi stworzeniami, od makro po pelagiczne. Występuje tu także kolonia małż Tridacna. Jest to popularne miejsce na zdjęcia.

 

Lembeh Strait

Cieśnina Lembeh to miejsce naprawdę wyjątkowe, mekka fotografów podwodnych i biologów, oferujące niezapomniane nurkowania makro, gdzie przy każdym nurkowaniu można odkryć nowe, nieznane do tej pory gatunki. Lembeh słynie przede wszystkim z miejsc nurkowych z ciemnym piaskiem, tzw. muck diving i różnorodnych nurkowań – łagodne zbocza, bogactwo korali twardych i miękkich, wychodnie, ściany, szczyty i rumowiska, wraki, a także mix tego wszystkiego sprawia, że słowo „nuda” tu nie istnieje. Żabnice, ślimaki nagoskrzelne, kraby, krewetki, mątwy, ghost pipe fish, skorpenowate, a czasem wszystkie te gatunki naraz są niemalże gwarantowane podczas każdego nurkowania.

 

Sangihe Islands

Wyspy Sangihe położone na północy Sulawesi, dostępne są tylko z łodzi safari. W tym rejonie na nurków czekają wspaniała widoczność, piękne i zdrowe ogrody koralowe, jak i ławice dużych ryb, rekiny młoty, wieloryby czy przy odrobinie szczęścia nawet diugonie. Na miłośników makrofotografii czekają ślimaki nagoskrzelne, żabnice, krewetki, kraby oraz płazińce. Atrakcją regionu jest również aktywny, podwodny wulkan.

 

Togian Islands

Wyspy Togian dostępne są tylko z łodzi safari. Regiony Togian uraczą nas pięknymi rafami, różnorodnością gatunków ryb rafowych oraz wyjątkowymi ogrodami koralowymi, wśród których znajdziemy wszystko to, co miłośnicy makrofotografii lubią najbardziej, wiele gatunków ślimaków, ghost pipefish, żabnice, krewetki, żagiewki i kraby.

 

Selayar

Region wyspy Selayar wyróżnia się sporą ilością jaskiń i przewieszeń. Rafy pokryte są pięknymi koralami miękkimi, gorgoniami, kolorowymi gąbkami wśród których liczyć możemy na spotkania z różnorodnymi gatunkami ryb rafowych. Pozostałych 15 nurkowisk to głównie pięknie pokryte koralami strome ściany. Możemy liczyć na spotkania z rekinami rafowymi, orleniami, granikami, ławicami barakud, murenami, jak i przedstawicielami różnorodnych, mniejszych gatunków.

 

Wakatobi

Niesamowite bogactwo i różnorodność raf  Tukang Besi Islands przyciąga w te rejony wielu nurków poszukujących dziewiczych raf, których jest tu pod dostatkiem. Rafy tu, to głównie strome ściany, ale również podwodne góry i jaskinie oraz niewielki wrak. Główną atrakcją Wakaktobi jest rafa przydomowa, na którą składa się aż sześć nurkowisk. Rafa wokół wyspy uważana jest za najpiękniejszą rafę przydomową w całej Indonezji, a miłośnicy makrofotografii jak i fotografowie „wide angle” z pewnością nie będą znudzeni tym podwodnym rajem, nurkując nawet kilka razy dziennie.

 

Najlepszy czas na wyjazd: sezon nurkowy na Sulawesi trwa cały rok, ze szczytowym okresem przypadającym na lipiec i sierpień. Południe Sulawesi warto odwiedzić w miesiącach od października do kwietnia. Rekomendowane miesiące na wyjazd na Bunaken to okres od marca do listopada. Na Lembeh Strait piękne nurkowania będziemy mieć przez cały rok.

 

Porady: Należy zabrać ze sobą certyfikat, logbook, adapter INT i świadectwo zdrowia. Temperatura wody wynosi zazwyczaj w granicach 25ºC do 30ºC. Pianka o grubości 3 lub 5 mm będzie wystarczająca.

 

Komory dekompresyjne znajdują się w Manado i Makassar.

 

Według nas jest to jedno z najlepszych miejsc do nurkowania na świecie z niebywałą różnorodnością gatunków morskiego życia.Kraj i ludzie

Sulawesi (Celebes) leży po obu stronach równika między Kalimantanem a Molukami. Sulawesi jest wyspą interesującą z kilku powodów – ciekawy jest jej kształt i krajobrazy, a także mieszkańcy i ich zwyczaje, jak również niezwykłe i niespotykane nigdzie indziej zwierzęta. W krajobrazie dominują strome góry i głębokie wąwozy, wartkie rzeki i strumienie, górskie jeziora, bujne lasy deszczowe, a także sawanny z palmami i białymi piaszczystymi plażami, a przy brzegu rafy koralowe. Występują tu endemiczne zwierzęta – makaki czarne, babirusy, bawołki anoa, nogale hełmiaste (maleo), tarsiery (wyraki upiory) i wiele gatunków kolorowych motyli. Warto zwrócić uwagę na rytuały śmierci plemiona Toradża w centralnej części Sulawesi i znane rafy północnego Sulawesi.

 

Tana Toraja, to region w południowej części wyspy Sulawesi. Zamieszkały jest on przez chrześcijańska grupę etniczną Toradżów. Region ten przyciąga odwiedzających niepowtarzalną architekturą w postaci drewnianych domów z dachami w kształcie łodzi, barwnymi, hucznymi i trwającymi nawet po kilka dni obrzędami pogrzebowymi oraz niecodziennymi metodami pochówków.Łodzie

Wybór rejsów nurkowych wokół rejonów Bunaken i Lembeh jest spory. Trasy rejsów dość często zawierają również wyprawy do Bangka Island jak również Sangihe Islands. Możliwe są rejsy łodzi wokół Wakatobi oraz Halmahery.Programy

Wyspa Sulawesi oferuje niezliczone możliwości wycieczek. Od jednodniowych wycieczek do wielodniowych, kulturowych wypraw. Wycieczka Toraja prowadzi gości do świata mitów i rytuałów śmierci. W Parku Narodowym Tangkoko można zobaczyć najmniejszą małpę południowo-wschodniej Azji - Tarsius.


Galeria

Pogoda i klimat

Tropikalny klimat z dużą wilgotnością powietrza. Sucha pora z ograniczoną ilością opadów trwa od kwietnia do października, większość opadów przypada na grudzień i styczeń.


Wjazd

Wymaganym dokumentem jest paszport z okresem ważności przynajmniej na 6 miesięcy od daty planowanego wylotu. Dla turystów z Europy przyznawana jest przy wjeździe 60-dniowa wiza. Prosimy o skontaktowanie się z lokalną ambasadą lub konsulatem w kwestii wymagań dla danego kraju.


Język

 

Językiem narodowym jest bahasa, jednak w centrach turystycznych można bez problemu porozumieć się w języku angielskim. Warto jednak spróbować nauczyć się bahasa, gdyż jest to bardzo prosty język. Z pomocą małego słownika dacie sobie radę w większości sytuacji.

Waluta

Walutą obowiązującą są indonezyjskie rupie. 10000 IDR = 3,88PLN. W wielu miejscach można płacić czekami podróżnymi, dolarami i kartami kredytowymi. Należy pamiętać że płacąc kartą kredytową często zostanie naliczona dodatkowa opłata.


Ubezpieczenie

Zalecamy: ubezpieczenie od odwołania imprezy, ubezpieczenie od utraty bagażu, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży. Dla nurków zalecamy wykupienie specjalnego ubezpieczenia na wypadek awaryjnego lotu do domu.


Wyjzad

Przy wyjeździe z kraju pobierana jest opłata w wysokości 100 000 rupii. Można ją uregulować jedynie na lotnisku w lokalnej walucie.


Zdrowie

Dla turystów przyjeżdżających z Europy środkowej nie ma wymagań dotyczących szczepień. Na Bali malaria nie występuje, jednak można się z nią spotkać na Irian Jaya i na niewielkich wyspach Sunda, a w szczególności w lasach deszczowych Kalimantan. Zalecamy potwierdzenie powyższych informacji w najbliższym konsulacie lub ambasadzie. Zaleca się zaszczepienie przeciwko żółtaczce typu A i B. Polecamy jednocześnie wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego.


Prąd

220 V


Powiązane ofertyBazy nurkowe

Nad Lembeh Divers - Lembeh Island

Indonezja - Sulawesi

Bardzo dobrze prowadzona baza nurkowa ze świetnym zapleczem dla fotografów. Manager bazy Simon służy swoją pomocą z zakresu biologii. Cieśnina Lembeh to wspaniałe miejsce dla fanów makro. Powinien to zobaczyć każdy, kto lubi niezwykłe morskie stworzenia.

22 213 18 31
od 4549 PLN