Najlepsze nurkowania

Volivoli Beach Resort - Rakiraki

Fiji


Komfortowy ośrodek położony w pobliżu pięknej piaszczystej plaży z bogatą ofertą kulturalną.


Komfortowy ośrodek położony w pobliżu pięknej piaszczystej plaży z bogatą ofertą kulturalną.


Położenie

Volivoli Beach Resort leży na północnym krańcu Viti Levu, głównej wyspy Fiji. Ośrodek leży w odległości 10 minut jazdy od wioski Rakiraki, a dojazd z lotniska Nandi zajmuje około 2 – 3 godzin.


Wyposażenie

Volivoli dysponuje 10 villami Studio Vale oraz 9 luksusowymi pokojami Vale Balavu, wszystkie posiadają własne łazienki i wc, klimatyzatory i dostęp wi-fi.

 

Samodzielne wille Studio Vale oferują widok na morze. Pokoje wyposażone są w duże podwójne łóżko oraz 2 łóżka-sofy. W Studio Vale do dyspozycji gości jest także kuchnia i pralka. Najlepsze dla nurków, którzy lubią być niezależni lub dla rodzin z 2 dzieci.

 

Vale Balavu znajdują się w jednym budynku. W pokojach znajdują się 2 pojedyncze łóżka oraz kuchenka do kawy i herbaty.

 

Posiłki serwowane są albo na zewnątrz w przyjemnej restauracji, albo w nowej zadaszonej jadalni. W obu miejscach można podziwiać fantastyczny widok na Bligh Strait. Jeśli macie ochotę rozkoszować się drinkami, to możecie je nabyć w hotelowym barze przy basenie. Można tutaj zagrać także w bilard i rzutki.

 

Piękny basen ze słodką wodą oraz piaszczysta plaża zachęcają do kąpieli. W pobliżu znajduje się przystań kajakowa (dla gości korzystanie z niej jest bezpłatne), można uprawiać snorkeling i nurkować, ośrodek organizuje także imprezy kulturalne, takie jak fijijskie tańce, taniec z ogniem lub tradycyjne wieczorki Kava Night.


Cena od: 15557 PLN

(7 nocy w Pension Ocean View Studio DBL, śniadania, transfery z/na lotnisko)Cena od 01.04.2016-31.03.2017 od osoby:
1 noc w Premium Ocean View Studio Bure (poprzednio Studio Vale DBL), śniadanie2157 PLN
1 noc w pokoju Deluxe Ocean View (poprzednio Vale Balavu DBL), śniadanie1570 PLN
1 noc w pokoju Ocean View (poprzednio Vale Vou), śniadanie1374 PLN

Dodatkowe opłaty:
Transfer z/do lotniska w Nadi, od osoby w jedną strone (przy min. 2 osobach)270 PLN
Pełne wyżywienie od osoby za dzień234 PLN
dopłata za dodatkową osobę w pokoju294 PLN

Dopłata do pokoju jednoosobowego 100%
Nurkowanie

Archipelag Fidżi, nazywany nieoficjalnie „stolicą świata miękkich koralowców”, obfituje w miejsca wspaniałe i naprawdę bajecznie kolorowe, gdzie podziwiać można korale we wszystkich kolorach tęczy, na których występują wszystkie gatunki ryb mieszkających na rafach. Jest tu tak wiele wysp i wysepek, że konieczne jest podjęcie decyzji, czy udać się na safari nurkowe i zobaczyć najlepsze miejsca do nurkowania, czy pozostać w jednym miejscu i poznać je dokładnie.

Najbardziej atrakcyjne miejsca leżą w cieśninie Somosomo Strait między wyspami Vanua Levu i Taveuni, na 32 km rafie Rainbow Reef.

To tu znajduje się najsłynniejsze nurkowisko Fidżi Great White Wall. Do tej niesamowitej ściany droga prowadzi przez tunel, po przepłynięciu przez niego oczom ukazuje się nieziemski widok – opadająca w niezmierzone głębiny ściana, pokryta w całości koralowcami, które żywiąc się dają efekt świecenie – podobnego, jak podczas patrzenia na szczyt pokryty śniegiem, na który padają słoneczne promienie.
Innym ciekawym miejsce jest Purple Wall – ściana przechodząca w łagodniejszy stok, oferująca nurkowanie w dryfie i tworząca tętniące życiem urwisko z olśniewającymi koralami, gorgoniami, liliowcami i piórówkami.
W pobliżu, w miejscu zwanym Zoo spotkać można barakudy, rekiny rafowe, manty i orlenie.
Z kolei na oddalonym od Taveuni miejscu nurkowym w okolicy wyspy Wakaya można oglądać manty i młoty w Manta’s Rock – podczas nurkowania w wielki błękit, a w Wakaya Passage – przy ścianie wśród korytarzy i nawisów pokrytych miękkimi koralami.

 

Należy zabrać ze sobą certyfikat, logbook, świadectwo zdrowia i adapter INT.

 

Temperatura wody utrzymuje się w granicach 26° do 30°C i pianki o grubości 3 do 5 mm będą w zupełności wystarczające. Komora dekompresyjna znajduje się na Suwie w Viti Levu.

 

Naszym zdaniem: Jest to ciekawe miejsce do nurkowania i świetne miejsce do odpoczynku na lądzie. Jednak najlepsze miejsca nurkowe można zwiedzić jedynie podczas safari.Kraj i ludzie

Ta formacja wysp znana była od lat jako ojczyzna przerażających kanibali, teraz jednak żyją tu sami przyjaźni ludzie. Fidżi to największy i najważniejszy kraj morza Południowego. Może się pochwalić pięknymi krajobrazami, wielorakością kultur i różnorodnością atrakcji. Tylko około 100 z 300 wysp jest zamieszkanych. Mają one piękne białe plaże piaszczyste i rafy koralowe. Niektóre wyspy mają na nadal swoim terenie tropikalne lasy deszczowe z rzadkimi ptakami i wspaniałymi wodospadami. W tej dawnej brytyjskiej kolonii głównym źródłem dochodu poza turystyką jest uprawa trzciny cukrowej. Można tu znaleźć wszystko od luksusowych kompleksów wypoczynkowych do prostych kwater.

 

Każdy odwiedzający Fidżi, powinien obejrzeć narodowe tańce ludowe, spróbować narodowego napoju Kavy i spróbować jedzenia przygotowanego w tradycyjnym piecu ziemnym. Taveuni, mająca około 470 km kwadratowych pokryta jest palmami kokosowymi. Jest to wyspa pochodzenia wulkanicznego a do tego jest niezwykle piękna. Nad wszystkim góruje drugi co do wielkości szczyt kraju: Uluinggalau. Mierzy on 1241 metrów nad poziomem morza. Główną wyspą archipelagu jest Viti Levu, gdzie znajduje się stolica Suva. Wyspa ma niesamowity, górzysty krajobraz a jej punktem centralnym jest najwyższa góra Fidżi Tomaniiyi 1324 m n.p.m.

 Łodzie

Najlepszym sposobem zwiedzenia Fidżi są rejsy, gdyż tylko na statku można dotrzeć do najpiękniejszych miejsc nurkowych tego regionu.


Pogoda i klimat

Na Fidżi panuje klimat tropikalny a temperatury wahają się między 27°C a 34°C w ciągu roku. Sezon od marca do listopada to najmniejsza suma opadów i te właśnie miesiące są najlepsze dla turystów. Podczas reszty roku opady są częste i w większości przypadków w formie ulew. W tym okresie często występują tropikalne burze.


Wjazd

Dla mieszkańców Europy środkowej jedynym dokumentem wymaganym przy wjeździe jest paszport, ważny na co najmniej 6 miesięcy od daty wylotu oraz powrotny bilet lotniczy. Wizy wydawane są na lotniskach. Prosimy o skontaktowanie się z najbliższą ambasadą dla pełnej listy wytycznych dla danego kraju.


Język

Na Fidżi językiem oficjalnym jest angielski. Większość Hindusów mówi w swoim języku ojczystym.


Waluta

Lokalną walutą jest dolar fidżi, stanowiący równowartość około 2PLN.W wielu miejscach można płacić kartami kredytowymi i czekami podróżnymi.


Ubezpieczenie

Zalecamy: ubezpieczenie od odwołania imprezy, ubezpieczenie od utraty bagażu, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży (także na wypadek awaryjnego lotu medycznego). Dla nurków zalecamy wykupienie specjalnego ubezpieczenia dla nurków (np. DAN).


Wyjzad

Opłata lotniskowa wynosi 20 dolarów fidżi.


Zdrowie

Dla osób przyjeżdżających z Europy nie ma wymagań w kwestii szczepień. Na Fidżi nie ma malarii. Prosimy o skontaktowanie się z najbliższą ambasadą lub konsulatem w celu ustalenia wymagań zdrowotnych dla danego kraju. Zaleca się zaszczepienie przeciwko tężcowi, chorobie Heinego-Medina oraz żółtaczce typu A i B. Polecamy jednocześnie wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego.


Prąd

240V, 50Hz; wymagane są adaptery z trzema bolcami.


Powiązane ofertyBazy nurkowe

Ra Divers Viti Levu

Fiji

Świetna baza nurkowa organizująca wyprawy w najlepszych miejscach nurkowych na Fidżi.

22 213 18 31
od 15557 PLN