Najlepsze nurkowania

Ośrodki w Beqa Lagoon

Fiji


Wspaniałe ośrodki położone w jednym z najpiękniejszych miejsc na Fidżi

Wspaniałe ośrodki położone w jednym z najpiękniejszych miejsc na Fidżi


Położenie

Lagoon Resort to bardzo dobrze wyposażony ośrodek znajdujący się na Coral Coast, położony bardzo malowniczo pomiędzy Beqa Lagoon i kanałem. Wszystkie pokoje wyposażone są w łazienkę, prysznic, toaletę, klimatyzację, wentylator, telefon, telewizor, DVD, dostęp do internetu, lodówkę, czajnik. Pokoje mają albo taras albo balkon. Suity oferują wystarczająco miejsca dla 3-osobowej rodziny lub grupy przyjaciół. Do wyboru są łóżka podwójne i pojedyncze. Uprising Beach Resort Uprising Beach Resort znajduje się dokładnie między Beqa Lagoon i Coral Coast. Bungalowy Beach i bungalowy Beachfront są bardzo przestronne i mają widok na ogród lub plażę. Wyposażone są w balkon, czajnik, lodówkę i prysznic pod gołym niebem. Idealne miejsce dla młodych osób. Można tu zaplanować wiele rzeczy- nurkowanie z rekinami, rafting, jet-ski safari, parasailing, trekking. The Pearl South Pacific Elegancki ośrodek ze wspaniałą plażą otoczony tropikalnym krajobrazem. Wszystkie 78 pokoi dysponuje łazienką, balkonem, indywidualnie regulowaną klimatyzację, telewizję satelitarną, dostęp do internetu.
Cena od 01.04.2012 do 31.03.2013 od osoby:
UPRISING BEACH RESORT
1 noc w pokoju Garden View Bure DBL, ?niadanie209 PLN
1 noc w pokoju Beachfront Bure DBL, ?niadanie230 PLN
1 noc w pokoju Commodore Garden Bure DBL, ?niadanie298 PLN
1 noc w pokoju Commodore Beach Bure DBL337 PLN

THE PEARL SOUTH PACIFIC
1 noc w pokoju Garden View Bure DBL, ?niadanie358 PLN
1 noc w pokoju Oceanview Bure DBL, ?niadanie435 PLN
1 noc w pokoju Penthouse Garden DBL, ?niadanie665 PLN
1 noc w pokoju Penthouse Ocean DBL, ?niadanie755 PLN
Dop?ata do pokoju DBL100 PLN

TRANSFERY
Lotnisko Nadi - Hotel - lotnisko, za osob? w jedna stron? (przy 2 osobach)286 PLN


Rezerwacja hotelu jest mo?liwa jedynie przy rezerwacji pakietu nurkowego!

Podane ceny s? oparte o aktualne kursy walut i w ka?dej chwili mog? ulec zmianie!
Nurkowanie

Archipelag Fidżi, nazywany nieoficjalnie „stolicą świata miękkich koralowców”, obfituje w miejsca wspaniałe i naprawdę bajecznie kolorowe, gdzie podziwiać można korale we wszystkich kolorach tęczy, na których występują wszystkie gatunki ryb mieszkających na rafach. Jest tu tak wiele wysp i wysepek, że konieczne jest podjęcie decyzji, czy udać się na safari nurkowe i zobaczyć najlepsze miejsca do nurkowania, czy pozostać w jednym miejscu i poznać je dokładnie.

Najbardziej atrakcyjne miejsca leżą w cieśninie Somosomo Strait między wyspami Vanua Levu i Taveuni, na 32 km rafie Rainbow Reef.

To tu znajduje się najsłynniejsze nurkowisko Fidżi Great White Wall. Do tej niesamowitej ściany droga prowadzi przez tunel, po przepłynięciu przez niego oczom ukazuje się nieziemski widok – opadająca w niezmierzone głębiny ściana, pokryta w całości koralowcami, które żywiąc się dają efekt świecenie – podobnego, jak podczas patrzenia na szczyt pokryty śniegiem, na który padają słoneczne promienie.
Innym ciekawym miejsce jest Purple Wall – ściana przechodząca w łagodniejszy stok, oferująca nurkowanie w dryfie i tworząca tętniące życiem urwisko z olśniewającymi koralami, gorgoniami, liliowcami i piórówkami.
W pobliżu, w miejscu zwanym Zoo spotkać można barakudy, rekiny rafowe, manty i orlenie.
Z kolei na oddalonym od Taveuni miejscu nurkowym w okolicy wyspy Wakaya można oglądać manty i młoty w Manta’s Rock – podczas nurkowania w wielki błękit, a w Wakaya Passage – przy ścianie wśród korytarzy i nawisów pokrytych miękkimi koralami.

 

Należy zabrać ze sobą certyfikat, logbook, świadectwo zdrowia i adapter INT.

 

Temperatura wody utrzymuje się w granicach 26° do 30°C i pianki o grubości 3 do 5 mm będą w zupełności wystarczające. Komora dekompresyjna znajduje się na Suwie w Viti Levu.

 

Naszym zdaniem: Jest to ciekawe miejsce do nurkowania i świetne miejsce do odpoczynku na lądzie. Jednak najlepsze miejsca nurkowe można zwiedzić jedynie podczas safari.Kraj i ludzie

Ta formacja wysp znana była od lat jako ojczyzna przerażających kanibali, teraz jednak żyją tu sami przyjaźni ludzie. Fidżi to największy i najważniejszy kraj morza Południowego. Może się pochwalić pięknymi krajobrazami, wielorakością kultur i różnorodnością atrakcji. Tylko około 100 z 300 wysp jest zamieszkanych. Mają one piękne białe plaże piaszczyste i rafy koralowe. Niektóre wyspy mają na nadal swoim terenie tropikalne lasy deszczowe z rzadkimi ptakami i wspaniałymi wodospadami. W tej dawnej brytyjskiej kolonii głównym źródłem dochodu poza turystyką jest uprawa trzciny cukrowej. Można tu znaleźć wszystko od luksusowych kompleksów wypoczynkowych do prostych kwater.

 

Każdy odwiedzający Fidżi, powinien obejrzeć narodowe tańce ludowe, spróbować narodowego napoju Kavy i spróbować jedzenia przygotowanego w tradycyjnym piecu ziemnym. Taveuni, mająca około 470 km kwadratowych pokryta jest palmami kokosowymi. Jest to wyspa pochodzenia wulkanicznego a do tego jest niezwykle piękna. Nad wszystkim góruje drugi co do wielkości szczyt kraju: Uluinggalau. Mierzy on 1241 metrów nad poziomem morza. Główną wyspą archipelagu jest Viti Levu, gdzie znajduje się stolica Suva. Wyspa ma niesamowity, górzysty krajobraz a jej punktem centralnym jest najwyższa góra Fidżi Tomaniiyi 1324 m n.p.m.

 Łodzie

Najlepszym sposobem zwiedzenia Fidżi są rejsy, gdyż tylko na statku można dotrzeć do najpiękniejszych miejsc nurkowych tego regionu.


Pogoda i klimat

Na Fidżi panuje klimat tropikalny a temperatury wahają się między 27°C a 34°C w ciągu roku. Sezon od marca do listopada to najmniejsza suma opadów i te właśnie miesiące są najlepsze dla turystów. Podczas reszty roku opady są częste i w większości przypadków w formie ulew. W tym okresie często występują tropikalne burze.


Wjazd

Dla mieszkańców Europy środkowej jedynym dokumentem wymaganym przy wjeździe jest paszport, ważny na co najmniej 6 miesięcy od daty wylotu oraz powrotny bilet lotniczy. Wizy wydawane są na lotniskach. Prosimy o skontaktowanie się z najbliższą ambasadą dla pełnej listy wytycznych dla danego kraju.


Język

Na Fidżi językiem oficjalnym jest angielski. Większość Hindusów mówi w swoim języku ojczystym.


Waluta

Lokalną walutą jest dolar fidżi, stanowiący równowartość około 2PLN.W wielu miejscach można płacić kartami kredytowymi i czekami podróżnymi.


Ubezpieczenie

Zalecamy: ubezpieczenie od odwołania imprezy, ubezpieczenie od utraty bagażu, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży (także na wypadek awaryjnego lotu medycznego). Dla nurków zalecamy wykupienie specjalnego ubezpieczenia dla nurków (np. DAN).


Wyjzad

Opłata lotniskowa wynosi 20 dolarów fidżi.


Zdrowie

Dla osób przyjeżdżających z Europy nie ma wymagań w kwestii szczepień. Na Fidżi nie ma malarii. Prosimy o skontaktowanie się z najbliższą ambasadą lub konsulatem w celu ustalenia wymagań zdrowotnych dla danego kraju. Zaleca się zaszczepienie przeciwko tężcowi, chorobie Heinego-Medina oraz żółtaczce typu A i B. Polecamy jednocześnie wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego.


Prąd

240V, 50Hz; wymagane są adaptery z trzema bolcami.

22 213 18 31