Najlepsze nurkowania

Layang Layang Dive Center

Malezja


Wspaniałe nurkowania w północnej części Malezji


Opis

Prowadzone przez malajskich instruktorów centrum nurkowe leży na terenie kompleksu. Oprócz codziennych wypraw łodzią oferuje wynajem sprzętu i naukę nurkowania w systemie PADI.


Nurkowanie

Szybkie łodzie nurkowe pływają do około 20 miejsc nurkowych (10-15 minut). Codziennie przewidziane są trzy wypłynięcia o 08.30, 11.30 i 15.30. Grupy dzielone są według doświadczenia nurków. Przewodnicy nadzorują nurkowania, a w na specjalne życzenie mogą w nim również uczestniczyć.


Miejsca nurkowe

Oddalony atol otoczony jest rafą koralową oczarowującą miejscami nurkowymi. Ze względu na odizolowany charakter na morzu Południowochińskim, nurkuje się tu w bardzo przejrzystych wodach. Stromo opadające ściany rafy to znakomite miejsce dla gatunków wielkich ryb. Wszystko to porośnięte jest ogromnymi gąbkami, gorgoniami i koralami.


Naszym zdaniem

Wspaniałe nurkowania w północnej części Malezji


Cena od: 8010 PLN

(7 nocy w pokoju DBL, wyżywienie FB, do 3 nurkowań dziennie, transfer lotnisko/hotel/lotnisko)Koszt nurkowania zawarty jest w cenie pobytu w Layang Layang Island Resort. Są to 3 nurkowania z łodzi dziennie, bez nurkowania nocnego.

Cena od osoby w terminach 28.02.2017-31.03.2017/08.05.2017-1.09.2017 (poza wysokim sezonem):
5 nocy w pokoju Standard DBL, z pakietem nurkowym5817 PLN
dopłata do pokoju SGL (5 nocy)1704 PLN
7 nocy w pokoju Standard DBL, z pakietem nurkowym8010 PLN
dopłata do pokoju SGL (7 nocy)2370 PLN

Ceny w terminie od 01.04.2017-07.05.2017 (wysoki sezon):
5 nocy w pokoju Standard DBL, z pakietem nurkowym6401 PLN
dopłata do pokoju SGL (5 nocy)1876 PLN
7 nocy w pokoju Standard DBL, z pakietem nurkowym8813 PLN
dopłata do pokoju SGL (7 nocy)2609 PLN

Cena pakietu nurkowego zawiera:
nurkowania (jak wyszczególniono w pakiecie), nieograniczone nurkowanie przy brzegu bez przewodnika, doświadczonego przewodnika nurkowego (jęz. angielski), butle i balast, napoje gorące i wodę

Cena pakietu nie zawiera:
sprzętu scuba (ok. 58 USD na dzień, płatne na miejscu gotówką lub kartą)

Cena noclegu zawiera:
zakwaterowanie, wyżywienie FB, wodę, gorące napoje, transport z lotniska, dostęp do internetu, podatek GST (6%)
Nurkowanie

Miejsca nurkowe wokół Borneo oferują właściwie wszystko, co porusza serca nurków. Różnorodność gatunków, duże ryby, żółwie, strome skały, wiele organizmów makro i dużo, dużo więcej, to wszystko zobaczy każdy, kto zdecyduje się nurkować wokół Borneo.

 

Bazy nurkowe w Malezji stoją na wysokim, międzynarodowym poziomie. Należy zabrać ze sobą certyfikat, logbook, jak również adapter INT oraz świadectwo zdrowia. Przy odpowiednich kwalifikacjach można z reguły nurkować na własną rękę.

 

Na Sipadanie znajduje się komora dekompresyjna. Temperatura wody wynosi od 26°C do 29°C. Pianka o grubości od 3 mm do 5 mm powinna być wystarczająca.

 

Naszym zdaniem: Są tu wspaniałe nurkowania na bogatych rafach. Malezja oferuje wszystko, od nurkowań na stromych skałach z dużymi rybami do nurkowań wśród organizmów makro.

 

 Kraj i ludzie

Malezja składa się z regionów bardzo od siebie oddalonych geograficznie. Zachodnia Malezja, której stolicą jest Kuala Lumpur oraz wschodnia Malezja, położona na wyspie Borneo wraz ze stanami Sabah i Sarawak. Borneojest trzecią co do wielkości wyspą na kuli ziemskiej, jednak tylko czwarta jej część należy do Malezji. Mały Sułtanat Brunei oraz Indonezja dzielą między sobą pozostałą część wyspy. Sabah ze stolicą w Kota Kinabalu i wyspy Sipadan, Mabul oraz Layang Layang zlokalizowane są w północnej części Borneo. Góra Kinabalu, niedaleko Kota Kinabalu, zaprasza turystów na szczyt 4101 m nad poziomem morza otoczony tropikalnym lasem deszczowym, będący parkiem narodowym. Parki Narodowe i rezerwaty dla zwierząt ściągają wielu miłośników przyrody równie skutecznie jak piękne plaże i wyspy.Łodzie

Właściciele Sipadan Mabul Resort organizuje rejsy na Scuba Explorer. Oferowane są różne wyprawy zaczynające się i kończące w Kudat lub Sandakan. Nurkowanie odbywają się w 9 niezniszczonych miejscach i na interesującym wraku.Programy

Sabah oferuje nurkom również inne atrakcje poza nurkowaniem. Obok Kota Kinabalu znajduje się Park Narodowy z najwyższym szczytem w południowo- wschodniej Azji, Mt. Kinabalu. Organizowane są jednodniowe lub kilkudniowe wyprawy na górę. Można wtedy podziwiać piękną przyrodę. Rafting i odwiedzanie jaskiń, to kolejna interesująca propozycja na spędzenie wolnego czasu. Wyprawa nad rzekę Sepilok, to możliwość poczucia prawdziwej atmosfery lasów deszczowych. Najbardziej warta odwiedzenia jest jednak szkoła orangutanów.

Pogoda i klimat

Na Borneo panuje ciepły, tropikalny klimat z dużą wilgotnością powietrza, temperatury przez cały rok wahają się między 22°C w nocy a 34°C w dzień. Nie ma wyraźnego podziału na porę deszczowa i suchą, zawsze może dojść do mocnych opadów deszczu, jednak nie mają one wpływu na nurkowanie.


Wjazd

Wymaganym dokumentem jest paszport z okresem ważności przynajmniej na 6 miesięcy od daty planowanego wylotu. Dla turystów z Europy przyznawana jest przy wjeździe darmowa wiza. Prosimy o skontaktowanie się z lokalną ambasadą lub konsulatem w kwestii wymagań dla danego kraju.


Język

Językiem oficjalnym jest bahasa malezyjska. Wielu malezyjczyków posługuje się i rozumie po angielsku.


Waluta

Walutą Malezji jest ringgit; 1MYR=1,04PLN. W wielu miejscach akceptowane są czeki podróżne i karty kredytowe. Często przy płaceniu kartą należy się spodziewać doliczenie kilku procent do ceny.


Ubezpieczenie

Zalecamy: ubezpieczenie od odwołania imprezy, ubezpieczenie od utraty bagażu, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży. Dla nurków zalecamy wykupienie specjalnego ubezpieczenia DAN na obejmującego wypadki nurkowe.


Wyjzad

Opłata za wyjazd z kraju wynosi 40 ringgitów.


Zdrowie

Dla turystów przyjeżdżających z Europy środkowej nie ma wymagań dotyczących szczepień. W lasach tropikalnych Borneo występuje malaria, jednak centra turystyczne zazwyczaj są bezpieczne. Zalecamy potwierdzenie powyższych informacji w najbliższym konsulacie lub ambasadzie. Zaleca się zaszczepienie przeciwko tężcowi, chorobie Heinego-Medina i żółtaczce typu A i B. Polecamy jednocześnie wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego.


Prąd

220V, konieczny jest amerykański adapter do kontaktów.

22 213 18 31
od 8010 PLN