Najlepsze nurkowania

Mad Fish Dive Center

Fiji


5-gwiazdkowe centrum PADI oferujące, oprócz nurkowań wypożyczanie sprzętu i kursy nurkowe. Położone w pobliżu niezwykle atrakcyjnych miejsc nurkowych.


Opis

5-gwiazdkowa baza PADI będąca pod australijskim kierownictwem Matava Resorts oferująca oprócz codziennych nurkowań z łodzi wypożyczenie sprzętu i kursy nurkowe. Osoby snurkujace mają możliwość wypłynięcia w rejs snurkowy oddzielną łodzią. Sprzęt do snurkowania jest dostępny w sklepie nurkowym.


Miejsca nurkowe

Rafa wokół Taveuni jest w znacznym stopniu zupełnie nienaruszona. Cieśnina Somosome, leżąca pomiędzy wyspą Taveuni i Vanua Levu to jedno z najbardziej znanych miejsc nurkowych na Fiji. Często jest nazywana „Koralową stolicą świata”. Przy dobrych prądach rozpościerają się przepiękne wachlarze, zachwycające swoimi kolorami. To jeszcze nie wszystko jeśli chodzi o miejsca nurkowe wokół Taveuni, których krystalicznie czyste wody są miejscem zamieszkania wielu gatunków ryb pelagialnych. Można tu spotkać barakudy, manty oraz rekiny. W pobliżu znajdują się znane na całym świecie miejsca nurkowe, jak Rainbow Reef i Great White Wall.


Naszym zdaniem

5-gwiazdkowe centrum PADI oferujące, oprócz nurkowań wypożyczanie sprzętu i kursy nurkowe. Położone w pobliżu niezwykle atrakcyjnych miejsc nurkowych.Cena od: 2517 PLN

(5 dni nurkowych z łodzi (2 nury dziennie, butla, balast))Ceny w terminie 01.04.2015-31.03.2018 od osoby:
1 dzień nurkowy / 2 nurkowania z butlą, balastem i łodzią571 PLN
3 dni nurkowe / 6 nurkowań z butlą, balastem i łodzią1650 PLN
4 dni nurkowe / 8 nurkowań z butlą, balastem i łodzią2096 PLN
5 dni nurkowych / 10 nurkowań z butlą, balastem i łodzią2517 PLN
Dodatkowy dzień nurkowy / 2 nurkowania z butlą, balastem i łodzią500 PLN
Nurkowanie

Archipelag Fidżi, nazywany nieoficjalnie „stolicą świata miękkich koralowców”, obfituje w miejsca wspaniałe i naprawdę bajecznie kolorowe, gdzie podziwiać można korale we wszystkich kolorach tęczy, na których występują wszystkie gatunki ryb mieszkających na rafach. Jest tu tak wiele wysp i wysepek, że konieczne jest podjęcie decyzji, czy udać się na safari nurkowe i zobaczyć najlepsze miejsca do nurkowania, czy pozostać w jednym miejscu i poznać je dokładnie.

Najbardziej atrakcyjne miejsca leżą w cieśninie Somosomo Strait między wyspami Vanua Levu i Taveuni, na 32 km rafie Rainbow Reef.

To tu znajduje się najsłynniejsze nurkowisko Fidżi Great White Wall. Do tej niesamowitej ściany droga prowadzi przez tunel, po przepłynięciu przez niego oczom ukazuje się nieziemski widok – opadająca w niezmierzone głębiny ściana, pokryta w całości koralowcami, które żywiąc się dają efekt świecenie – podobnego, jak podczas patrzenia na szczyt pokryty śniegiem, na który padają słoneczne promienie.
Innym ciekawym miejsce jest Purple Wall – ściana przechodząca w łagodniejszy stok, oferująca nurkowanie w dryfie i tworząca tętniące życiem urwisko z olśniewającymi koralami, gorgoniami, liliowcami i piórówkami.
W pobliżu, w miejscu zwanym Zoo spotkać można barakudy, rekiny rafowe, manty i orlenie.
Z kolei na oddalonym od Taveuni miejscu nurkowym w okolicy wyspy Wakaya można oglądać manty i młoty w Manta’s Rock – podczas nurkowania w wielki błękit, a w Wakaya Passage – przy ścianie wśród korytarzy i nawisów pokrytych miękkimi koralami.

 

Należy zabrać ze sobą certyfikat, logbook, świadectwo zdrowia i adapter INT.

 

Temperatura wody utrzymuje się w granicach 26° do 30°C i pianki o grubości 3 do 5 mm będą w zupełności wystarczające. Komora dekompresyjna znajduje się na Suwie w Viti Levu.

 

Naszym zdaniem: Jest to ciekawe miejsce do nurkowania i świetne miejsce do odpoczynku na lądzie. Jednak najlepsze miejsca nurkowe można zwiedzić jedynie podczas safari.Kraj i ludzie

Ta formacja wysp znana była od lat jako ojczyzna przerażających kanibali, teraz jednak żyją tu sami przyjaźni ludzie. Fidżi to największy i najważniejszy kraj morza Południowego. Może się pochwalić pięknymi krajobrazami, wielorakością kultur i różnorodnością atrakcji. Tylko około 100 z 300 wysp jest zamieszkanych. Mają one piękne białe plaże piaszczyste i rafy koralowe. Niektóre wyspy mają na nadal swoim terenie tropikalne lasy deszczowe z rzadkimi ptakami i wspaniałymi wodospadami. W tej dawnej brytyjskiej kolonii głównym źródłem dochodu poza turystyką jest uprawa trzciny cukrowej. Można tu znaleźć wszystko od luksusowych kompleksów wypoczynkowych do prostych kwater.

 

Każdy odwiedzający Fidżi, powinien obejrzeć narodowe tańce ludowe, spróbować narodowego napoju Kavy i spróbować jedzenia przygotowanego w tradycyjnym piecu ziemnym. Taveuni, mająca około 470 km kwadratowych pokryta jest palmami kokosowymi. Jest to wyspa pochodzenia wulkanicznego a do tego jest niezwykle piękna. Nad wszystkim góruje drugi co do wielkości szczyt kraju: Uluinggalau. Mierzy on 1241 metrów nad poziomem morza. Główną wyspą archipelagu jest Viti Levu, gdzie znajduje się stolica Suva. Wyspa ma niesamowity, górzysty krajobraz a jej punktem centralnym jest najwyższa góra Fidżi Tomaniiyi 1324 m n.p.m.

 Łodzie

Najlepszym sposobem zwiedzenia Fidżi są rejsy, gdyż tylko na statku można dotrzeć do najpiękniejszych miejsc nurkowych tego regionu.


Pogoda i klimat

Na Fidżi panuje klimat tropikalny a temperatury wahają się między 27°C a 34°C w ciągu roku. Sezon od marca do listopada to najmniejsza suma opadów i te właśnie miesiące są najlepsze dla turystów. Podczas reszty roku opady są częste i w większości przypadków w formie ulew. W tym okresie często występują tropikalne burze.


Wjazd

Dla mieszkańców Europy środkowej jedynym dokumentem wymaganym przy wjeździe jest paszport, ważny na co najmniej 6 miesięcy od daty wylotu oraz powrotny bilet lotniczy. Wizy wydawane są na lotniskach. Prosimy o skontaktowanie się z najbliższą ambasadą dla pełnej listy wytycznych dla danego kraju.


Język

Na Fidżi językiem oficjalnym jest angielski. Większość Hindusów mówi w swoim języku ojczystym.


Waluta

Lokalną walutą jest dolar fidżi, stanowiący równowartość około 2PLN.W wielu miejscach można płacić kartami kredytowymi i czekami podróżnymi.


Ubezpieczenie

Zalecamy: ubezpieczenie od odwołania imprezy, ubezpieczenie od utraty bagażu, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży (także na wypadek awaryjnego lotu medycznego). Dla nurków zalecamy wykupienie specjalnego ubezpieczenia dla nurków (np. DAN).


Wyjzad

Opłata lotniskowa wynosi 20 dolarów fidżi.


Zdrowie

Dla osób przyjeżdżających z Europy nie ma wymagań w kwestii szczepień. Na Fidżi nie ma malarii. Prosimy o skontaktowanie się z najbliższą ambasadą lub konsulatem w celu ustalenia wymagań zdrowotnych dla danego kraju. Zaleca się zaszczepienie przeciwko tężcowi, chorobie Heinego-Medina oraz żółtaczce typu A i B. Polecamy jednocześnie wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego.


Prąd

240V, 50Hz; wymagane są adaptery z trzema bolcami.


Powiązane ofertyHotele

Matava Resort - wyspa Kadavu

Fiji

Nie jest to miejsce dla tych, którzy szukają luksusu. Matava to proste, przyjazne i ekologiczne miejsce dla wszystkich, z dala od turystycznego zgiełku, zapewniające jednocześnie pełen przygód urlop.

22 213 18 31
od 2517 PLN