Najlepsze nurkowania

Dive Wise - St. Julian's (Malta)

Europa


Dobra baza nurkowa organizująca nurkowania w najlepszych miejscach Malty i Gozo.


Opis

Baza Dive Wise położona jest przy hotelu Westin Dragonara. Prowadzona jest przez profesjonalną załogę pochodzenia brytyjskiego. W bazie mówi się także po rosyjsku, japońsku i francusku.

Instruktorzy oraz divemasterzy są obeznani z lokalnymi rafami i roztaczają kompleksową opiekę nad gośćmi, doradzą nie tylko w zakresie nurkowania ale również spędzenia wolnego czasu po nurkowaniu.

W bazie można oczywiście zrobić kurs nurkowania - od poziomu podstawowego do poziomu asystenta instruktora. Baza dysponuje wypożyczalnią sprzętu oraz sklepem nurkowym.

 

W bazie dostępny jest nitrox oraz trimix.


Nurkowanie

Baza organizuje codzienne wypłynięcia łodzią na nurkowania - zależne oczywiście od pogody.

 

RIB - używany do krótkich pojedynczych wypłynięć do jednego ze słynnych maltańskich wraków. Z RIBa odbywająsię także nurkowania techniczne na wrakach - HMS Stubborn, Polynesian a nawet na Imperial Eagle.

 

Całodniowe wypłynięcia, podczas których odbywają się 2-3 nurkowania, organizowane są z łodzi - jest to opcja wybierana przy wypłynięciach do Comino i wokół południowych rejonów Gozo, a także Blue Hole i Azure Window.


Miejsca nurkowe

Na Malcie znajduje się wiele miejsc nurkowych mających do zaoferowania coś dla każdego. Poza kilkoma celowo zatopionymi około 10 lat temu wrakami, znajduje się tu także kilka historycznych wraków statków oraz samolotów na głębokościach zarówno technicznych, jak i rekreacyjnych. Wokół Malty i Gozo podziwiać można przepiękne formacje geologiczne - nie tylko na powierzchni, także pod wodą, w tym np. słynne Blue Hole i Azure Window, a także malownicze podwodne kawerny, np. Santa Marija Caves. Miłośnicy fotografii podwodnej będą się tu czuć jak w raju - znajdziecie tu zarówno większe, jak i mniejsze żyjątka.

 

Gozo: przepiękne miejsce do nurkowania, wiele różnych miejsc nadających się dla nurków na każdym poziomie. Odbywają się tu nurkowania głównie z brzegu. Pod wodą piękne naturalne rafy, jaskinie i nawisy skalne.


Naszym zdaniem

Dobra baza nurkowa organizująca nurkowania w najlepszych miejscach Malty i Gozo.


Cena od: 1523 PLN

(10 nurkowań z brzegu z butlą i balastem)Cena od osoby 2017:
pojedyncze nurkowanie z brzegu177 PLN
4 nurkowania z brzegu640 PLN
6 nurkowań z brzegu949 PLN
10 nurkowań z brzegu1523 PLN
nurkowanie nocne177 PLN
Kurs PADI Open Water Diver1810 PLN
Kurs PADI Advanced Open Water Diver1303 PLN
Kurs PADI OWD + AOWD2517 PLN
materiały do kursu OWD331 PLN
materiały do kursu AOWD199 PLN

Dopłaty:
dzienna wyprawa na Gozo (2 nurkowania)88 PLN
dzienna wyprawa do Comino (2 nurkowania)110 PLN
pojedyncze nurkowanie z łodzi44 PLN
dopłata do 4 nurkowań z łodzi221 PLN
dopłata do 6 nurkowań z łodzi331 PLN
dopłata do 10 nurkowań z łodzi552 PLN
22 213 18 31
od 1523 PLN