Najlepsze nurkowaniaParki Narodowe- safari na łodzi Heaven Saphir


Miejsca nurkowe

Są takie miejsca, na których każdy powinien kiedyś zanurkować. Morze Czerwone również zapewnia kilka takich miejsc, m.in. Wyspy Brother i Elphinstone. Jeżeli mimo wielu zalogowanych nurkowań, nadal nie odwiedziliście tych miejsc, powinniście to natychmiast zmienić. Poszukiwanie odpowiedniego safari nie trwało długo. Bardzo szybko zdecydowałam się na 2-tygodniową podróż po parkach narodowych z łodzi Heaven Saphir. Głównie dlatego, że dzięki takiemu rozwiązaniu, miałam czas dokładnie odwiedzić wszystkie miejsca nurkowe na południu Morza Czerwonego.

Nurkowanie

Safari jest wspaniałe. Rano wypływa się z Port Ghalib i już po południu można zrobić check dive na Małym Bracie. Powitały nas tam rekiny szare. Zresztą rekiny towarzyszyły nam wiernie podczas całego rejsu. Były to rekiny szare, rekiny młoty i kosogony. Jako zagorzała miłośniczka makro zwracałam też uwagę na małe stworzenia. Widziałam m.in. cudowne ślimaki i igliczniowate. Wspaniałe było nocne spotkanie z crocodile fish, a także z żółwiami podczas dwóch ostatnich nurkowań. Jedyne co nas zasmuciło to brak diugoni. W dwa tygodnie zrobiliśmy 42 nurkowania i na żadnym nie było nudno. Nurkowanie jest wspaniale zorganizowane. Nurkuje się 3-4 razy dziennie. Przed każdym nurkowanie odbywa się wyczerpujące intro. Nurkuje się w systemie partnerskim. Nami opiekowali się przewodnik Tom i divemaster Khaled. Pokład nurkowy ma odpowiednią wielkość, tak że nawet przy pełnej łodzi nie powinno być problemu z miejscem. Nurkuje się albo z pokładu albo z dwóch Zodiaków. Dla certyfikowanych nurków nitroksowych, nitroks jest za darmo. Napełnianie butli przebiega bezproblemowo. Nurkowanie ograniczone jest do 60 minut, ale przy 4 nurkowaniach dziennie w zupełności to wystarczy

Obsługa

Obsługa na Heaven Saphir stoi na bardzo wysokim poziomie. Właściwie nie trzeba robić nic samemu. Załoga jest bardzo miła i pomocna. Każde- a zdarzały się właściwie tylko małe- problemy zostają natychmiast rozwiązane. Wspaniałym rozwiązaniem- szczególnie dla takich zmarzlaków jak ja, są płaszcze kąpielowe, które można zarzucić na siebie tuż po nurkowaniu.

Wyposażenie

Kabiny wprawdzie nie są duże, ale za to czyste i mają własne łazienki. Brakuje jednak możliwości przechowania rzeczy. Dużo miejsca jest za to w salonie i na pokładzie słonecznym, dlatego nawet podczas dwutygodniowego rejsu można porządnie wypocząć.

Jedzenie

Dobre samopoczucie gościom zapewnia też wspaniałe jedzenie. Już podczas wczesnego nurkowania należy się zastanowić na jaki sposób chce się otrzymać jajka na śniadanie. Tuż po nurkowaniu zgłasza się życzenie, tak że nie marnuje się zbyt wiele czasu. Jedzenie jest bardzo smaczne i jest go wręcz za dużo. Nie można nurkować rzadziej niż trzy razy dziennie, jeśli po rejsie chce się nadal dopiąć w spodnie.

Podsumowanie

Heaven Spahir to wspaniała łódką z fantastyczną załogą. Kto zwraca uwagę podczas safari na wygodę, powinien wybrać właśnie tą łódź. W centrum znajduje się zawsze nurkowanie. A przy maksymalnie 16 osobach na pokładzie nikt nie wchodzi sobie także pod wodą w drogę.