Najlepsze nurkowaniaFilipiny - Donsol z rekinem wielorybim


Witam, jesteśmy po wyprawie na Panglao i Ticao na Filipinach (29 maraca - 12 kwietnia), którą pomogliście nam zorganizować rezerwując hotele i transfery. Chciałabym podziękować i jednocześnie przekazać, że wszystko udało się doskonale, żaden transfer nie nawalił i niejednokrotnie dziwiłyśmy się, że tak sprawnie przerzucają nas z rąk do rąk.

Udało nam się poza tym zrealizować cel wyprawy czyli popływać z rekinami wielorybimi. Miałyśmy szczęście popływać aż z 8 sztukami i to w ciągu niespełna 3 godzin! Do tego widzieliśmy jeszcze 3 sztuki z łodzi. Miało to miejsce w zatoce koło Donsol, 1,5 godz. jazdy łodzią z Ticao.

Niestety personel na Ticao nie jest zbyt pomocny w organizacji i namawia raczej na nurkowania w okolicy, gdzie jak twierdzą też pojawiają się rekiny wielorybie. Wyglądało na to, że chyba nie mają zbytnio pojęcia, że zatoka koło Donsol jest rekinią mekką i w sezonie luty - maj nie jest kwestią czy zobaczy się rekina tylko ile sztuk. Jeżeli bylibyście zainteresowani szczegółami, to chętnie podzielę się swoimi doświadczeniami, z których mogą skorzystać wasi klienci w przyszłości. Pozdrawiam i mam nadzieję, że jeszcze gdzieś z Państwem zanurkujemy.

Monika Furmańczyk