Najlepsze nurkowaniaEgipt - Trasa Fury & Friends (flota Emperor), z Hamaty


Fury & Friends (wypływa z Hamaty)

 

Wadi Lahmi & Fury Shoals Reef System

 

Rejs zaczyna się krótkim przepłynięciem do jednego z miejsc Wadi Lahmi, idealnego na pierwsze nurkowanie kontrolne. Później spędzisz cały tydzień nurkując, nurkując i nurkując.

 

Wadi Lahmi oferuje miejsca takie jak Abu Galawa Soraya - zachwycająca rafa z niewielkim wrakiem żaglowca liczącego 17 metrów długości i znajdującego się na głębokości 18 metrów. Jest on wciąż nietknięty i pełen morskiego życia, mimo że upłynęło ponad 25 lat. Jest to prawdopodobnie najlepsze miejsce do nurkowania przy ścianie w Morzu Czerwonym z nawisami i szczelinami pełnymi glassfish oraz zmiataczowatymi (Pempheridae), żarłaczami szarymi, srebrnopłetwymi oraz młotowatymi. Występuje tu sporo miękkich i twardych korali.

 

Abu Galawa Kebir – znajduje się blisko swojej mniejszej siostry, Abu Galawa Soraya. Słynie z tuneli i południowego płaskowyżu. Spoczywa tu chiński holownik Tien Hsing, pokryty na całej długości (34 m) zachwycającymi bukietami miękkich i twardych korali. Jednak wrak to nie jedyny powód, aby tu zanurkować, rozległa rafa zapewnia wiele okazji do nurkowania przy ścianach i między iglicami, a tunele są idealne dla początkujących nurków jaskiniowych.

 

Sha'ab Maksur – to duża i zróżnicowana rafa, porównywana często do słynnej Elphinstone, strome spadki i silne prądy sprawiają, że jest to miejsce, w którym doświadczenie nurkowe jest podstawą. Północne i południowe płaskowyże zaczynają się na 20 metrach i rozciągają do 40 metrów. Płaskowyż ma iglice, które można podziwiać podczas wynurzania się i przystanków bezpieczeństwa. Na płaskowyżach i opadając wzdłuż wschodniej ściany, możesz napotkać różne gatunki rekinów i manty.

 

Sha'ab Claudio – przyciąga nurków oraz fascynuje fotografów swoim płytkim systemem korytarzy, idealnym do niespiesznej eksploracji. Dzięki pięciu wejściom i wyjściom oraz niewielkiej głębokości nigdy się tu nie zgubisz i możesz po prostu cieszyć się słońcem tańczącym  w jaskiniach. Raje, ślimaki nagoskrzelne, duże napoleony i mureny są tu częstymi gośćmi. Można nawet natknąć się na rekiny rafowe oraz żółwie.

 

Sha'ab Sataya – ta położona na południu Fury Shoals ogromna naturalna laguna została uformowana przez masywną rafę. Znana jest ze stromych spadków oraz iglic pokrytych miękkimi i twardymi koralami, ale prawdziwą atrakcją są duże stada delfinów długoszczękich, co sprawiło, że Sataya stała się drugim „Dolphin House”.

 

UWAGA Aby możliwe było zanurkowanie na tej trasie, egipskie prawo wymaga od nurków 20 zalogowanych nurkowań.


Powiązane ofertyRejsy

Emperor Asmaa

Egipt

Built for travelers and divers, a motor yacht that can take 20 people in 10 double cabins with bathrooms. The cabins and lounge are fully air-conditioned. There is a large solar and diving platform here