Najlepsze nurkowaniaEgipt - Sharm El Sheikh


W kwietniu 2010 roku jeden z naszych Klientów dokonał rezerwacji za naszym pośrednictwem w bazie nurkowej Nautica w Sharm el Sheikh. Poniżej prezentujemy jego relację z tego wyjazdu. Baza nurkowa w Sharm el Sheikh - Nautica to dobrze wyposażone centrum. Kadra w Nautice  to bardzo przyjaźni, mili ludzie, po których widać że ich pasją jest nurkowanie. Pełen profesjonalizm !!! Rezerwując pakiet nurkowy w Polsce w Najlepszych Nurkowaniach miałem małe obawy czy wszystko na miejscu w Sharm będzie "OK" tzn. czy odbiorą mnie pierwszego dnia nurkowego w terminie, czy centrum nie okaże się jakąś porażką itp. Moje wszelkiego rodzaju obawy okazały się zbędne!

Zgodnie z ustaleniami Karolina z Nautica w Sharm el Sheikh, zaraz po moim przylocie do Egiptu przysłała mi sms-a z godziną przyjazdu busa do hotelu. Jak napisała tak się stało. Bus podjechał punktualnie pod hotel zabierając mnie na pierwszy dzień nurkowy. I tak było dokładnie przez kolejne 3 dni. Busy – czyste, klima działa i co ważne nie śmierdzi, polska muza na pokładzie :-) Łodzie, którymi pływaliśmy na nurkowania są dobrze przygotowane z miłą załogą i super smacznym lunch-em.

 Pierwszego dnia na rozruszanie i zaaklimatyzowanie się w błękicie Morza Czerwonego rafy Ras Mohammed  – niby to Park Narodowy ale nie zachwyca już swoim urokiem - rzecz gustu, ale jak na pierwsze nurkowanie zapoznawcze to idealne miejsce. Drugi dzień to godzinna wycieczka busem do Dahab'u, a tam BLUE HOLE i THE CANYON.Niesamowite miejsca nurkowe – pełne różnorodnego życia. Nie ma co opisywać, Ci którzy byli wiedzą co mam na myśli, Ci których tam nie było niech żałują. Trzeci dzień to rafy Tiran-u, Jackson Reef i Ras Ghamila. Nurkowanie w prądzie, które dość nas zmęczyło i wyziębiło – pierwszy raz zmarzłem w Egipcie pod wodą :-) Czwarty dzień to chyba najlepsze nurkowanie jak dotąd w moim życiu (choć nie było ich jeszcze aż tak wiele) – SS THISELGORM wrak statku zatopionego przez Niemców w 1941r. Niesamowite przeżycie – wrak doskonale zachowany z całym ładunkiem: motocykle, ciężarówki, broń, czołgi, działa przeciwlotnicze, wagony węglowe itp. Pierwszy nur dookoła wraku, drugi wewnątrz ładowni.

Przez 3 dni moim „partnurem” był Naser :-) Egipcjanin z bazy, po którym widać, że lubi to co robi, pomocny na każdym kroku, zawsze uśmiechnięty - NIESAMOWITY GOŚĆ :-) Potrafił rozluźnić nas, rozśmieszyć. Bardzo kontaktowa osoba i widać po nim, że po prostu mu się CHCE! To ON zorganizował większość czasu jaki spędziliśmy na nurkowaniach :-) Dzięki NASER jesteś THE BEST!!!Nic dodać nic ująć jeżeli Sharm el Sheikh z polskojęzycznym instruktorem nurkowania to tylko z NAUTICĄ :)

Tomasz „ARBUZ” Wolski


Powiązane ofertyBazy nurkowe

Nautica - Sharm el Sheikh

Egipt - Sharm el Sheikh

Nautica to nasza zaufana polska baza nurkowa, którą polecamy osobom wybierającym się na nurkowanie do Sharm el Sheikh. Ideala na zrobienie kursu postawowego OWD.